Contoh RPH PJ 2 Jun 2011
Mata pelajaran dan Kelas:
Pendidikan Jasmani Tahun 2 Zamrud
|
|
Tema / tajuk:
Pukul Bola Atas Tee
|
|
Masa: 8.00 – 8.30 pagi
|
|
Standard pembelajaran : 1.4.8
2.3.3
5.2.2
|
|
Objektif pembelajaran:
Berkebolehan memukul bola di atas
tee menggunakan pemukul.
|
|
Aktiviti pengajaran dan
pembelajaran:
1.
Memanaskan badan.
2.
Melakukan aktiviti memukul bola atas tee seperti:
a. pukul bola atas tee
b. pukul bola dan lari
3.
Permainan kecil.
4.
Menyejukkan badan.
|
|
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Keusahawanan- sikap keusahawanan
|
|
Bahan Bantu Belajar : skital, tee,
bat sofbol, bola span, gelung atau bakul.
|
|
Penilaian pengajaran dan
pembelajaran:
Lembaran kerja- Tandakan (√) pada
gambar yang menunjukkan cara memukul bola di atas tee yang betul.
|
|
Refleksi :
i. 25 daripada 28 murid dapat mencapai
standard yang ditetapkan.
ii. Tiga orang murid diberi aktiviti pemulihan
semasa P&P.
|
RANCANGAN MENGAJAR PENDIDIKAN JASMANI
Tarikh :
Masa :
Tempat :
Kumpulan : PPG Unit 1
Bilangan : 21 orang
Tajuk : Kesedaran
Tubuh Badan (Unit1)
Fokus : Kebolehan
melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan konsep pergerakan.
Standard Pembelajaran
1.1.1 Melakukan
pergerakan yang melibatkan kesedaran tubuh badan
1.1.2 Mengelpasti
kesedaran tubuh badan dari segi bentuk, imbangan,pemindahan berat
badan,layangan dan pendaratan
1.1.3 Menyatakan
dan menmbuat persediaan dri sebelum, semasa dan selepas melakukan aktiviti
pendidikan jasmani.
BAHAGIAN
|
AKTIVITI
|
PENGELOLAAN/
CATATAN
|
AKTIVITI 1:
Membentuk Badan
|
Membentuk formasi badan mengikut
arahan guru
1. Besar Seperti gergasi
2. Kecil seperti kesejukan
3. Tinggi seperti awan
4. Bulat Seperti bola
5. Lurus seperti gajah
6. Bengkok seperti sabit
7. Ragang seperti orang m,mengeliat
Membuat huruf dengan badan
1. Bentuk Huruf A
2. Bentuk Huruf G
3. Bentuk Huruf G
|
Bebas
Berpasangan
Individu
Kumpulan kecil.
|
AKTIVITI 2 :
Imbangan
|
Imbangan pelbagai tapak
1. Berdiri kaki rapat
2. Berdiri kaki rapat
kira hingga 10.
3. Berdiri sebelah kaki mendepa tangan kira 10
4. Imbangan bangau
5. Imbangan kaki depan dan belakang
6. Imbangan skla rendah/tinggi.
7. Imbagan dekam.
|
Indicidu
Berpasangan.
Kemahiran imbangan tahap tinggi,
rendah
|
AKTIVITI 3
Pemindahan Berat Badan
|
1. Sokong berat badan ke empat-empat anggota tangan, kaki
dilantai.
2. Sokog berat badan menggunakan tiga anggota di lantai.
3. Tukar sokongan menggunakan tiga anggota laian.
|
Individu dalam keadaan bebas.
|
AKTIVITI 4
Permainan Kecik
|
Bentuk
Perkataan
1. Membentuk perkataan menggunakan bentuk badan.
|
Dalam kumpulan kecil.
|
AKTIVITI 5
Penilaian
|
Aktiviti
padanan bentuk badan dengan objek.
|
Dalam kumpulan kecil
|
AKTIVITI 6
Refleksi
|
Perbincangan
dan pengukuha aktiviiti Kesedaran tubuh
1. Bentuk tubuh
2. Imbangan
3. Pemindahan beratadan.
|
Satu kumpulan
Soal jawab dan aktivitim pengukuan
dan pengkayaan.
|
KURIKULUM STANDARD
SEKOLAH RENDAH (KSSR) PENDIDIKAN JASMANI
RANCANGAN MENGAJAR PENDIDIKAN JASMANI TAHUN
Tarikh :
Masa :
Tempat :
Kumpulan : PPG Unit 1
Bilangan : 21 orang
Tajuk : Pergerakan
Lokomotor (Unit 5)
Fokus : Kebolehan
melakukan kemahiran berjalan.
Standard Pembelajaran
1.2.1 Melakuakan Pergerakan Berjalan
2..1.4 Mengenal pasti arah pergerakan kiri, kanan.depan, belakang,atas dan
bawah
5.2.1 Memperliohatkan rasa seronok melakukan aktitiviti baru dalam
pendidikan jasmani dan bersedia menrima arahan.
5.2.2 Menerima cabaran,kemenengan dan kekalahan dalam permainan.
.
BAHAGIAN
|
AKTIVITI
|
PENGELOLAAN/
CATATAN
|
AKTIVITI 1:
|
Melakukan pergerakan berjalan cara
bebas
|
· Kaki koodinasi dengan tangan dengan hayunan tangan
· Kontek bermula dengan tumit
· Hujung jari mengadap ke lantai
· Mata dan kepala focus kehadapan.
|
AKTIVITI 2
|
Berjalan mengikut arahan
|
Bebas dalam kawasan dihadkan.
|
AKTIVITI 3
|
Beralan pelbagai bentuk
|
Cara bebas dalam kawasan
Berpasangan
|
AKTIVITI 4
|
Berjalan dengan gaya berbagai
|
Murid melakukan dan guru member
contoh dari murid.
Gerakan bebas.
|
AKTIVITI 5
|
Permainan Kecil
|
Alangan segi
· Aras
· Arah
·
|
AKTIVITI 6
|
Taksiran
|
Secara individu atau bebas secara
sukarela
Murid membuet penilaian.
|
Post a Comment